Герои, нули от победата на Чийфс над Рейвънс: Маркес Валдес-Скантлинг направи ключово улавяне
New York Post | 2024-01-29 | 08:44:18

Херои, нули и пълният блиц от победата на Чийфс в AFC шампионата над Рейвънс.

Герой

Травис Келс имаше 11 улавяния за 116 ярда и един тъчдаун, поемайки лидерството за всички времена в уловките след сезона от Джери Райс и задавайки тона на Chiefs да играят отпред.

Нула

Разбира се, той хвана пас за тъчдаун от 30 ярда, но най-голямото въздействие на Зей Флауърс върху играта беше загубен удар на прага на голлинията при първото разиграване на четвъртата четвърт — само минута след като той извърши подигравателна дузпа за премахване на някои щети от приемане от 54 ярда.

Невъзпят герой

Маркес Валдес-Скантлинг – който стана символ на проваловете, които измъчваха приемниците на Чийфс през целия сезон – улови пас от 32 ярда точно преди двуминутното предупреждение, за да реализира трети даун и позволи на Патрик Махоумс да коленичи часовника.

Статистика

15 минути повече, в които Chiefs владееха топката (37:30) от Ravens (22:30), което има повече значение от нормалното в мач с двама експлозивни защитници.